Universitas Kör Egyesület

A projekt azonosítószáma: TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2020-01547

Támogatás összege: 13 998 892 Ft

Támogatás mértéke (%-ban): 100 %

A projekt időtartama: 2021. 04. 01. – 2022.03.31.

A projekt tartalma röviden:

A projekt célja az idősebb generációk társadalmi integrációjának megőrzése és reintegrálódása Szeged 1. Választókerület Fejlesztési Csoport HACS akcióterületén.

A tervezett nyugdíjasklub nem csak a nyugdíjasok rekreációs tevékenységét szolgálja, hanem egy olyan fórum is, amelyen keresztül be tudnak kapcsolódni a helyi aktivitásokba, fejleszthetik kompetenciáikat és részt vehetnek a multigenerációs közösségfejlesztésben. Célunk, hogy ezeket az igényeiket kielégítsük. Fontosnak érezzük, hogy lehetőséget teremtsünk számukra a tartalmas szórakozásra. Sokan egyedül élnek, a családtagjaik csak ritkán tudják meglátogatni őket a nagy távolság miatt. A szervezett programjainkkal célunk, hogy közösségben legyenek.

A projekt keretében megtartott rendezvények hozzájárulnak a helyi identitástudat növeléséhez, összehozza az idős korosztályt közös élmények szerzésére.